Udany sezon dla ‚Fiony’

‚Fiona’ to trzyletnia samiczka wyhodowana z połączenia dwóch wybitnych rozpłodowców (Koopmann x Van Dyck). Jako młoda nie wybijała się niczym szczególnym oprócz „brudno-nakrapianego” upierzenia (między innymi dlatego dostała imię Fiona ;)). Jednak jako roczna była już drugim roczniakiem w Oddziele i piątym w Okręgu, jako dwulatka zdobyła kilka czołowych konkursów (w tym samym czasie jej pełna siostra z tego samego rocznika siada pierwsza na oddział z maratonu). Fiona oprócz świetnych wyników na lotach zaczyna wyróżniać się swoim charakterem. Wracając często jako pierwsza czeka na powrót swojego partnera i wygania wszystkie inne samczyki ze swojej celi. Rok później jako trzylatka do dziesiątego lotu ma komplet konkursów – czołowych konkursów, jednak na tym locie ginie jej partner.Samiczka nie przyjmuje żadnego zastępczego partnera. Gubi konkurs na kolejnych dwóch lotach. Dopiero po tym czasie zakochuje się ponownie w nowym partnerze i ostatnie dwa loty przylatuje w szpicy. Sezon kończy z 12 konkursami. 

W tym na oddział:

  • 2e/2120g – 560km
  • 2e/1035g – 560km
  • 2e/988g – 750km
  • 3e/3951g – 330km
  • 10e/1716g – 350km
  • 10e/4843g – 150km

Zdobywa kapitalny wynik w Kat.C – 4,12coef. i tym samym zostaje najlepszą lotniczką Okręgu Łódź oraz Regionu I.

Jest również w drużynie Mistrzostwa DERBY ZS

Ale to jeszcze nie koniec jej sukcesów……

Na wystawie Okręgu Łódź wystawiam ją w Kat. D gdzie zdobywa pierwszą nagrodę i zostaje reprezentantką Okręgu na wystawę Ogólnopolską w Kielcach.

Wiemy, iż wystawa Ogólnopolska się nie odbyła, jednak po weryfikacji wyniku z coef. 37,02 ‚FIONA’ zostaje CZWARTYM LOTNIKIEM W POLSCE w Kat. D i jednocześnie jest rezerwowym gołębiem na Olimpiadę w Brukseli….

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *